Navigatie overslaan

Lente van start! Behandel het thema water in de klas

Lesjedorst: gratis lesmateriaal voor alle klassen op de basisschool.

De zon laat zich steeds meer zien, de bomen worden weer groen en steeds meer bloemen poppen op. Sinds gisteren is het officieel lente! Het seizoen van groei en bloei is een mooie aanleiding om het thema water in de klas te bespreken. Want hoe vanzelfsprekend betrouwbaar drinkwater soms ook lijkt, er gaat heel wat aan vooraf.

Waterbedrijf Groningen weet alles over drinkwater. We vinden het belangrijk die kennis over te dragen aan kinderen. Dit doen we onder andere met het educatieprogramma ‘Les je dorst’. Op de website Lesjedorst.nl zijn gratis lesmaterialen te vinden voor kinderen in alle leeftijden op de basisschool. Van opdrachten en filmpjes tot proefjes om samen in de klas te doen.

Toekomst

Je hoeft de kraan maar open te draaien en er komt lekker drinkwater uit. We staan er niet vaak bij stil, maar eigenlijk is dat best bijzonder. Door kinderen te laten zien waar ons water vandaan komt en waarom het gezond is, leren we ze er bewust mee om te gaan. Zo zorgen we er samen voor dat er ook in de toekomst genoeg gezond en betrouwbaar drinkwater is.

Gastlessen

Wat is er leuker dan deze lente iemand voor de klas te hebben staan die zelf iedere dag werkt aan betrouwbaar drinkwater? Een aantal collega’s van Waterbedrijf Groningen geven naast hun dagelijkse werkzaamheden ook regelmatig gastlessen op de basisschool. Tijdens deze gastlessen leren kinderen wat er allemaal bij komt kijken voordat het water uit de kraan stroomt. Ook kunnen kinderen zelf proefjes doen! Vraag hier een gastles aan.  

Proefjes

Zelf aan de slag? Op Lesjedorst staan ook allemaal proefjes die goed zelf uit te voeren zijn. Denk aan proefjes waarbij kinderen zelf water kunnen zuiveren of het maken van een ‘magische waterdruppel’. Een fles, watten, wat zand en stenen, meer is er niet nodig. 

Meer info? Ga naar Lesjedorst.nl!