Storingen en onderhoud
Geen water? Je kunt 24 uur per dag een melding bij ons doen via (050) 3 688 688. Kies optie 2.
Staat jouw adres al op deze pagina vermeld? Dan zijn wij op de hoogte van de waterstoring en doen onze monteurs er op dit moment alles aan om je zo snel mogelijk weer van drinkwater te voorzien. Je hoeft ons dus niet te bellen. We houden je via deze pagina op de hoogte van de voortgang.
Onderhoud 1
In uitvoering
-
Gebied
Halbe Wiersmaweg, Carolieweg, Jonkersvaart en Evertswijk
-
Omschrijving
Waterbedrijf Groningen gaat samen aannemer Alsema, de transportleiding tussen de Evertswijk en halverwege de Halbe Wiersmaweg vervangen. De werkzaamheden starten in maart en zullen tot augustus duren. Hinder kan ontstaan:Verkeersmaatregelen Halbe WiersmawegVerkeersmaatregelen CaroliewegVerkeersmaatregelen EvertswijkDrukvermindering
Gepland
-
Gebied
Hendrik Westerstraat
Britaniawijk
Industrieweg-Oost
Bronsveenlaan
Oudewijk -
Omschrijving
Meten capaciteit brandkraan.Hierdoor kans op troebelwater en of verminderde druk.
-
Gebied
Schoolstraat, Vijverweg, Kloosterstraat
-
Omschrijving
Doorverbinden van de nieuwe leiding aan bestaande leiding
-
Gebied
Meenteweg Overschild
Meenteweg Schildwolde -
Omschrijving
Doorverbinden nieuwe zinker Afwateringskanaal op het bestaande net.
-
Gebied
Rijksweg Steiger Klinkerstraat
-
Omschrijving
Doorverbinden hoofdleiding
-
Gebied
De Staringstraat, Van Lenneplaan, De potgieterstraat, Bilderdijklaan. Da Costalaan
-
Omschrijving
Om de kwaliteit van het drinkwater en ons leidingnet te waarborgen voeren wij op woensdag 20 mei werkzaamheden uit aan ons leidingnet in De Staringstraat in Groningen. Dat betekent voor u dat er op woensdag 20 mei tussen 9.00-13.00 geen water uit de kraan komt. Voor Staringstraat 1 t/m 13 (oneven zijde) geldt 9.00-16.00. Wij adviseren u om: Uit voorzorg van te voren voldoende drinkwater (voor consumptiedoeleinden) in voorraad te hebben en tijdens de genoemde periode uw (af)wasmachine niet te gebruiken. Door de werkzaamheden is er kans op troebel water. Dit is niet schadelijk voor de gezondheid. Laat na afloop van de werkzaamheden het water doorlopen tot de bruine kleur verdwenen is. U kunt het nog niet helemaal heldere water overigens prima gebruiken voor uw planten. Maakt u in uw woning of pand gebruik van drukverhoging (hydrofoor)- en/of sprinklerinstallaties? Door de eventuele drukschommelingen kan dit soort installaties storingen melden. Dit kan verholpen worden door de installatie te resetten en/of hiervoor de huisbaas en/of woningstichting te bellen.
-
Gebied
Omgeving Garmerwolde en Thesinge.
-
Omschrijving
Werkzaamheden aan de transportleiding die Garmerwolde en Thesinge van water voorziet.
-
Gebied
Borkumkade/Kwelderweg/Schildweg?Westlob/Oostereemsweg/
-
Omschrijving
Om de kwaliteit van het drinkwater en ons leidingnet te waarborgen voeren wij de nacht van 20 mei op 21 mei 2026 werkzaamheden uit aan ons leidingnet aan de Kwelderweg in Eemshaven. Dat betekent voor u dat er op 20 mei van 17:00 tot 21 mei 07:00 geen water uit de kraan komt of de druk lager is dan u van ons gewend bent. Wij adviseren u om: Uit voorzorg van te voren voldoende drinkwater (voor consumptiedoeleinden) in voorraad te hebben en tijdens de genoemde periode uw (af)wasmachine niet te gebruiken. Door de werkzaamheden is er kans op troebel water. Dit is niet schadelijk voor de gezondheid. Laat na afloop van de werkzaamheden het water doorlopen tot de bruine kleur verdwenen is. U kunt het nog niet helemaal heldere water overigens prima gebruiken voor uw planten. Maakt u in uw woning of pand gebruik van drukverhoging (hydrofoor)- en/of sprinklerinstallaties? Door de eventuele drukschommelingen kan dit soort installaties storingen melden. Dit kan verholpen worden door de installatie te resetten en/of hiervoor de huisbaas en/of woningstichting te bellen. Heeft u naar aanleiding van bovenstaande vragen of opmerkingen? Neemt u dan gerust contact op met onze Klantenservice via telefoonnummer (050) 368 86 88. Wij hopen u hiermee voldoende geïnformeerd te hebben en danken u voor uw begrip.
Opgeloste storingen
-
Gebied
Zuiderstraat en Kromme Elleboog
-
Omschrijving
Vanwege een lekkage in de waterleiding is er tijdelijk geen of minder water. De reparatie is in volle gang. Als gevolg van deze werkzaamheden is er kans op troebel water uit de kraan. Troebel water is niet schadelijk voor de gezondheid. Als het water troebel is, kunt u het beste de kranen in huis even dichthouden. Na een half uur is het troebele water meestal wel uit de hoofdleidingen verdwenen. Onze excuses voor de overlast.
-
Gebied
Esdoornlaan en omgeving
-
Omschrijving
Vanwege onvoorziene omstandigheden duren de werkzaamheden in uw straat langer dan gepland. Dit betekent dat ook de waterlevering nog niet is hersteld. Wij streven ernaar dit zo snel mogelijk te verhelpen. Onze excuses voor het ongemak.
Lees hier wat ons beweegt
Waterbedrijf Groningen levert sinds 1970 vanaf drinkwaterlocatie Sellingen jaarlijks 2 miljoen kuub drinkwater aan haar klanten. Om ook in de toekomst alle klanten te kunnen blijven voorzien van voldoende schoon en betrouwbaar drinkwater ondergaat de drinkwaterlocatie een flinke renovatie en verduurzaming, onderdeel is ook een nieuw filtergebouw.
De regio Delfzijl is momenteel volop in ontwikkeling en kent, net als de Eemshaven, een stijgende watervraag. Sinds enkele maanden krijgt de Eemshaven nu industriewater op basis van oppervlaktewater. Een duurzame oplossing, zodat er geen kostbaar drinkwater voor industriële doeleinden wordt gebruikt. Dat er nu een soortgelijk wens ligt voor de regio Delfzijl is dan ook haast een logisch vervolg.
Dat er water uit de kraan komt lijkt vanzelfsprekend, maar dat is het niet. Het drinkwater van morgen vraagt vandaag al om extra maatregelen. Klimaatverandering waaronder ook de warme, droge zomers van de afgelopen jaren, zorgen ervoor dat er minder drinkwater beschikbaar is. Ondertussen stijgt de vraag naar drinkwater door bevolkingsgroei, economische groei en een stijgend waterverbruik per huish...